Austria

Austria

Przygotowaliśmy szereg zaleceń dotyczących jazdy na nartach w Austrii, abyś mógł jak najlepiej wykorzystać swój wyjazd. Austria to kraj, w którym nie ma wielu komplikacji, ale znajomość kilku wskazówek może być bardzo przydatna, a także pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Zobacz też: interkursy.pl

Zalecenia przy rezerwacji wyjazdu na narty do Austrii

zarezerwuj z wyprzedzeniem

Jeśli chcesz zabezpieczyć swoje miejsce, polecam dokonać rezerwacji z dużym wyprzedzeniem. Często zdarza się, że znajdziesz zniżki za wczesną rezerwację. Z drugiej strony, jeśli dobrze zaplanujesz podróż i unikniesz terminów w szczycie sezonu, różnice cenowe mogą być znaczne. Każdy obszar ma swój kalendarz sezonowy, a nawet niektóre określone weekendy mogą doprowadzić do znacznego wzrostu cen.

Oddaj się w ręce eksperta

Jeśli pozwolisz sobie doradzić profesjonalistom, oprócz możliwości znalezienia opcji, o których nie pomyślałeś lub tańszych alternatywnych miejsc docelowych, w przypadku problemów podczas podróży, on będzie tam, aby rozwiązać każde nieprzewidziane zdarzenie .

Dowiedz się o tańszych stacjach

Jeśli dasz radę ekspertowi, prawdopodobnie znajdziesz w Austrii ośrodki narciarskie, które nie są tak znane jak St. Anton am Arlberg czy Kitzbühel, ale równie interesujące. Niektóre małe miasta mają pierwszorzędną infrastrukturę, a także bardzo ciekawą ofertę après ski. 

Karnet narciarski w Austrii

Cena karnetu narciarskiego

Ceny karnetów narciarskich różnią się w zależności od wieku (senior, osoba dorosła, młodzież lub dziecko) i godziny przyjazdu. Tak więc od 12:00 cena spada do godziny 14:00.

Pewnie

Trzeba liczyć się z tym, że austriacki skipass nie zawiera ubezpieczenia. Wynajmując wycieczkę, zalecamy wykupienie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej i ratownictwa.

Transport publiczny

Karnety narciarskie w Austrii obejmują bezpłatny transport między różnymi ośrodkami narciarskimi, a nawet w obrębie ośrodka. Jeśli dobrze się poinformujesz, możesz odkryć, że nie musisz polegać na samochodzie podczas pobytu.

Zalecenia dotyczące ruchu w Austrii

Jazda po Austrii jest bardzo przyjemna, kraj jest bardzo bezpieczny, a drogi są w idealnym stanie, nawet zimą. Wygodnie jest wziąć pod uwagę pewne osobliwości, aby nie zaskoczyć.

Korki w Austrii

Należy pamiętać, że w soboty ruch jest zwykle znacznie większy niż zwykle, więc jeśli musisz złapać samolot, spróbuj wziąć to pod uwagę. W przypadku konieczności dojazdu do granicy z Niemcami, jeśli musisz wrócić z lotniska w tym kraju, utrudnienia w ruchu mogą być znaczne. Aby uniknąć problemów lub spóźnienia się na lot, kontroluj czas podróży. Korzystanie z aplikacji, takiej jak Mapy Google, może wskazać Ci możliwe retencje.

Autostrady

Na austriackich autostradach z reguły nie ma opłat za przejazd, za które można płacić. W Austrii sprawa działa z „austriacką winietą”, licencją, która jest kupowana w niektórych placówkach i dzięki której można uzyskać dostęp do płatnych dróg. 

Parkingi

W większości ośrodków narciarskich parking jest bezpłatny. Kiedy nie jest, jak w St Anton, cena nie jest przesadnie droga. Polecamy dowiedzieć się o godzinach postoju, zwłaszcza jeśli zamierzasz przedłużyć dzień po nartach.